0 (312) 236 01 02 | 0 532 243 86 26 | FAX : 0 (312) 236 21 43

info@drselcukaksoy.com

BURUN ESTETİĞİ / AMELİYATI

Burun estetiği operasyonları burunda oluşan anatomik deformosyon veya sonradan meydana gelen kaza, düşme, darp gibi travmalar sonucunda oluşan burun eğriliklerini düzeltmek için yapılan operasyonlara denir. Ülkemizde burun deformasyonu rahatsızlığına çok sık karşılaşılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı (Rinoplasti) günümüzde en sık yapılan ve olumlu sonuçları son derece yüz güldürücü olan kozmetik ameliyatlardan birisidir.

Burun estetiği operasyonlarında ileri teknolojinin sağladığı olanaklar operasyonu hem hasta hem de hekim açısından oldukça kolay bir aşamaya getirmiştir.

Ameliyatınızın estetik yönden olduğu kadar fonksiyonel yönden de başarılı olabilmesi yani ameliyat sonrasında burundan rahat nefes alabilmeniz için estetik ameliyat sırasında burun fonksiyonlarınızın dikkatli bir şekilde korunması çok önemlidir.  Ameliyat öncesinde burun içinde nefes almanıza engel olan eğiklik (deviasyon), burun eti büyümesi (alt konka hipertrofisi) ya da sinüzit gibi problemleriniz olması durumunda aynı ameliyat sırasında bunların da uygun tekniklerle çözülmesi gereklidir.

Gerek sağlık nedeniyle (nefes alıp vermede yaşanan zorluk), gerekse görsel sebeplerle yaptırılan burun estetiği ameliyatı; kişinin sosyal yaşamda kişilerin özgüvenini ve duruşunu doğrudan etkilemektedir.